دریچه‌ای نوین به دنیای عکاسی موبایل

شرکت سامسونگ با معرفی پرچمدار گلکسی نوت 8 بار دیگر استانداردهای دوربین را در دنیای گوشی‌های هوشمند جابه‌جا کرد. نوت 8 اولین گوشی مجهز به دو دوربین پشتی با دقت ۱۲ مگاپیکسل است که هردو لنز واید و تله آن به لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) مجهز شده‌اند.

دوربین این گوشی علاوه بر زوم دیجیتال، مجهز به زوم اپتیکال است و در نتیجه می‌تواند عکس‌هایی دقیق و شفاف را حتی از فاصله دور یا در نور کم بگیرد. قابلیت‌های جدید فوکوس آنی (Live Focus) و ثبت دوگانه (Dual Capture) در این گوشی نیز به کاربر امکان کنترل خلاقانه روی عکس را می‌دهد.

دوربین دوگانه چیست و چرا اهمیت دارد؟

همانطور که از نام آن پیداست، دوربین دوگانه مجهز به دو دوربین مجزا و حسگرهای تصویری مجزا است که به صورت مکمل یکدیگر عمل می‌کنند. به صورت کلی یکی از دوربین‌ها شبیه یک دوربین عادی عکسی رنگی از محیط می‌گیرد. همزمان دوربین دیگر روی عناصر اضافه‌ای متمرکز می‌شود که در حسگر اولیه ثبت نمی‌شوند. در نتیجه در هر بار دوربین دو عکس می‌گیرد و ترکیب این دو عکس است که تصویری باکیفیت و با عمق بیشتر به شما تحویل می‌دهد.

به همین شکل، دوبین گلکسی نوت 8 هم از هردو لنز واید و تله به صورت همزمان و برای ثبت بهترین عکس ممکن استفاده می‌کند.

نقش زوم در این دوربین چیست؟

دوربین گلکسی نوت 8 با داشتن امکان زوم دوبرابر اپتیکال و زوم ۱۰ برابر دیجیتال، می‌تواند عکس‌های کلوزآپ را با وضوح و کیفیت بالا بگیرد. به این ترتیب حتی در مواردی که با سوژه موردنظرتان فاصله دارید با استفاده از زوم اپتیکال می‌توانید بدون کاهش کیفیت، عکس‌هایی حرفه‌ای بگیرید. مثلا برای عکس گرفتن از گروه موسیقی روی سن در کنسرت‌ها، می‌توانید با زوم گلکسی نوت 8 حتی جزئیات صحنه را هم ثبت کنید.